Monday, June 01, 2009

Dimanche
Pazar gününün boş bir gün olması gerekir, hiçbir şey düşünmeden kafanı boşaltacağın gün. Dün bunu için seçtiğimiz yöntem baya işe yaradı arka arkaya 3 tane hiç kafa çalıştırman gerekmeyen boş film...... bunları şu aynen aşağı koyduğum sırayla izledik.
1. RACHEL GETTING MARRIED


2. YES MAN3. WEDDING DAZE


Eveeet nasıl üçleme ama. RACHEL GETTING MARRIED la başlayalım bu filmlerin en iyisiydi hatta bence güzel denebilirdi nedense bu kızı seviyorum ben artık. Filmde bağımlılığından kurtulmak için rehabilitasyona giden bir kızın ki bu kız Anne Hathaway, ablası evleniyor ve film dğünden birkaç gün öncesini ve düğün gününü anlatıyor. Anne ( artık sevdiğim için ismiyle hitap ediyorum) rolünde çok iyiydi bence. Best Man rolündeki adamcağız da resmen bir genç George Clooney'di ben çok benzettim.

YES MAN' e gelince.Jim Carrey yine yapmış yapacağını ve yinde bütün yüz mimiklerini ve ses efektlerini kullanabileceği bir filmde oynamış zaten başkası da oynayamazdı bu filmde belki bir de Eddie Murphy yapabilirdi bu abuk hareketleri. İsminden de anlaşılacağı gibi film hayatından çok mutsuz bir adamın bir seminere giderek herşeye "YES" demesini ve bütün hayatının değişmesini anlatıyor. Sonuç olarak YES MAN hiiç izlenmesi gereken bir film değil.

WEDDIND DAZE.. Eminim kimse duymamıştır bu filmi. Zaten orjinal film olmasına rağmen 5 TL ye aldığım için içimde bazı şüphelre vardı. Artık romantik komedinin tavan yaptığı nokta olduğunu düşünüyorum. Ama ne romantik ne de komedi. Aslında 2-3 kere güldüm. Kafa boşaltmak için izlenebilir ama emin değilim birazık insanı salaklaştırıyor da olabilir. Jason Biggs tarzı bir film aslında tam o yüzden karakterler başarılı. Sevgilisi ölen Jason 1 sene kendini toparlayamıyor sonra bir diner daki garson kıza aniden evlenme teklif ediyor kız da kabul ediyor. İşte sonra macera macera üstüne hahaha..............

Acaba sevgili Biletix Depeche Mode paralarımızı iade etmeyi düşünüyor mu? Yoksa zaman geçtikçe nasıl olsa unuturlar taktiğini mi uygulamaya çalışıyor???

No comments: