Monday, May 18, 2009

FAIRYTALE
eurovizyon sadece türkleri heyecanlandıran birşey diye düşünmüşümdür hep ama bu sene gerek patricia kaas gerekse dita von teese bu fikirlerimi biraz değiştirdi sanki. neyse sonuç olarak DÜM TEK TEK parçasını pek beğenmesem de eurovizyon a uygun olduğunu düşünmüştüm. ama bizdeki şu inanç hiç değişmiyor bence;biraz oryantal biraz ingilizce-türkçe karışımı tamam işte 1. kesin biziz. sonuç olarak ben sadece oylama kısmını izleyebildim gerçek gününde. ama norveç bu kadar farkla kazanınca feci merak ettim parçayı ve şovlarını. şovlarında pek bi numara olmasa da ALEXANDAR RYBAKOV u çok tuttum doğrusu parçayı da gayet iyi buldum yani hakkıyla kazanmış derim ben ama ya izlanda.... o ne feci bi parçadır o nedir ya 2. nasıl oldular anlamadım.geçen hafta konser için gittiğimde 1 hafta istanbuldaydım, her gun saatlerce yürüyodum, 1 haftalık orayı gezmeye gelmiş turistler gibi. bir arkadaşım istiklalde bi yerden bahsediyordu yemekleri çok güzel fln diye sanırım yeni açılmış adı : SEKİZ. sekiz diye bi yer açmak benim fikrim olduğu için biraz bozuldum aslında. ama o kadar güzel bir yer ki hem mekan hem yemekler harika. Ünlü tavuk zinciri Nando'S un tavuk kanatlarına en yakın lezzetteki kanatları burda yedim ayrıca Vietnam usulü salata ve ekmek dilimleri üstüne guacomole sos ve karides de her kuruşunu hakediyordu.


Bebek'teki Happily Ever After için aynı şeyi söyleyemeyeceğim sanırım. Aslında bence mekan yine güzel yolun ortasında olmanıza rağmen öyle hissetmiyosunuz. ama etraftaki Louis Vuitton çantasında Chihuahua köpeklerini taşıyan Bebek kızları biraz rahatızlık verici. Salatalar güzel, cupcake fena değil...
İstanbul2da 1 hafta boyunca kendimi biraz alışverişe vermişim, gelip de valizi açınca anladım. ama aldığım en güzel parçalardan biri. Remzi Kitabevi nden aldığım NET 425 G isimli yemek kitabı. Yabancı bir kitap fln değil ama fotoğraflar o kadar güzel ki bayıldım kitaba, dün hemen kitaptan 2 deneme yaptım. Çıkardığım sonuç : yemeğin içine beyaz şarap koyun diyorsa, ya hiç koymayın koyacaksanız da sakın kötü bir şarap koymayın. benim yaptığım kötü şarap tadıyordu.

2 comments:

aysenaz said...

cekten Louis Vuitton çantasında Chihuahua köpeklerini taşıyan Bebek kızları var mi yahu

J said...

okuyunca bu kadar etkilendin bi de benim gibi görseydin.....