Saturday, March 17, 2007

çok yer, birşeyler

Ankara'da yeni açılan restoranlara gitmezsem rahatsız oluyorum.genelde hüsrana uğruyorum ama olsun denememekten iyi. Son deneyimlerim şöle. Önce Angelo'yu denedik:

evet en sevdiğim şeyi ekmekleri oldu. poğaça(böle yazıldığından emin değilim, her kantinde farklı yazar) gibiydi çok lezzetli ama yemekler için pek yorum yapmayacağım. ortam da sanırım pek benlik değildi bole büyük avizeler fln ben bunalıyorum.

gelelim dünkü deneyimize. arjantin caddesiyle gop'u bağlayan aslında güzel bi sokak olan filistin caddesinde bi sürü bir yerler açılmış. bunlardan bir tanesi koca bir bina olan home store.neyse mağazanın üst katı ve en alt katı karın doyurmaya ayrılmış. üst katta Şayeste diye bir Osmanlı mutfağı restoranı alt katta ise Big Chefs var. Ama konumuz cafe olan Big Chefs.


ben burayı sevdim yani belki keşke başka bir yerde olsaydı ama masaya gelen herşey güzeldi. gazete şeklindeki menu de fena olmamıştı yani.(yine fikrimi çalmış birileri hep böyle oluyor).resimdeki camekanlı bölgede tartaletler, cheese cakeler, yani hepsini yemek istiyorum tatlıları vardı.

bir de tabi söylemeden olmaz gözlük takmaya başladım. kısa sürecek biliyorum 2 haftacık ama zor birşey. allahtan B de takıyor. 2mizinki de siyah çerçeveli beraberken çok komik gözüküyoruz.napalım sağlık bu ... işte tam annem oldum bu lafı söylerken.

1 comment:

can said...

karnım acıktı :/